Styczniowe posiedzenie Rady Miejskiej w Chojnicach 22.01. rozpoczęło się od ślubowania Marcina Łęgowskiego, który powrócił do składu rady po wyborach uzupełniających. Podczas sesji chojniccy radni zajęli się decyzjami z różnych dziedzin. Poważnych zmian dokonano w budżecie, co pozwoliło przede wszystkim na uruchomienie inwestycji. W związku z dotacją, jaką gmina miejska Chojnice otrzymała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich możliwe będzie dokończenie modernizacji targowiska przy ul. Angowickiej. Dotacja na ten cel ma wartość niecałe 300 tysięcy złotych. Zwiększono też plany finansowe wydatków budżetu na realizację zadań inwestycyjnych m.in.: termomodernizacja i rozbudowa SP 3 (970 000 zł), modernizacja ChCK (2 500 000 zł),
W programie sesji znalazł się tez pakiet uchwał dotyczących oświaty. Znalazły się w nim: nowelizacja uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego. W kolejnej uchwale radni ustalili tryb udzielania i rozliczania oraz tryb przeprowadzania kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji dla publicznych i niepublicznych placówek edukacyjnych. W pakiecie oświatowym jest także uchwała regulująca wysokość opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola publiczne i oddziały przedszkolne prowadzone przez Gminę Miejską Chojnice. Radni wprowadzili także uchwałę w efekcie której przyjęto program ochrony mieszkańców Chojnic przed zatruciem tlenkiem węgla „Nie dla czadu”. W jego ramach będą dostępne czujniki czadu.
Kolejna część uchwał dotyczy planowania przestrzennego. Na mocy jednej z nich będzie przygotowany plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Gryfa Pomorskiego i Sybiraków . Radni uchwalili także gotowy plan zagospodarowania przestrzennego przy ulicach Zakładowej, Przemysłowej oraz Lichnowskiej oraz kolejnego przy ul. Chocińskiej. Na mocy kolejnej z uchwał radni nadali nazwę ulicy Leszczynowa drodze usytuowanej na osiedlu Leśnym w sąsiedztwie ulic Wrzosowej i Borówkowej.
Ostatnie decyzje dotyczyły zbycia lub nabycia nieruchomości.
W końcu sesji radni zaaprobowali wniosek, aby wdrożyć system lepszej dostępności komunikacyjnej dla osób niepełnosprawnych. Chodzi o kwestię technicznych udogodnień w komunikacji miejskiej oraz dostępu do specjalistycznych pojazdów udostępnionych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.