Tradycyjnie w kolejną rocznicę powrotu Chojnic do Macierzy w sali obrad chojnickiego ratusza odbyła się promocja „Zeszytów Chojnickich”. Zawartość 33 woluminu to 28 rozmaitych publikacji z wielu dziedzin nauki.
Zainteresowani postacią Johanna Daniela Titiusa znajdą aż dwa artykuły poświęcone tej postaci. Trzy materiały dostarczył dr Marcin Wałdoch m.in. o duszpasterstwie Ludzi Pracy w Chojnicach a także o fenomenie „uzdrowiciela” Clive’a Harrrisa. Miłośnicy nauk przyrodniczych też znajda coś dla siebie – cenne informacje o populacji dzięcioła czarnego i łabędzi krzykliwych na obszarze Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Warto sięgnąć po kolejną publikację Andrzeja Lorbieckiego odnośnie pruskich pomników w Chojnicach. Dr Marian Fryda udostępnił materiały źródłowe dotyczące chojnickich akcentów w konfederacji barskiej. Wśród biograficznych wspomnień warto odnotować życiorysy starosty Janusza Palmowskiego, nietuzinkowych duchownych – ks. Gracjana Nagierskiego i ks. Leona Pelki. Niniejszy tom „Zeszytów” zawiera także sprawozdania, recenzje omówienia, polemiki. Jego zwieńczeniem jest homilia biskupa Wiesława Śmigla wygłoszona podczas mszy św. odprawionej z okazji jubileuszu 150 – lecia Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej.
Zeszyty Chojnickie ukazują się od 1964 roku, od 1998 r. niezmiennie nad wydaniem kolejnych tomów czuwa Chojnickie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Ten popularnonaukowy rocznik już od kilku lat znajduje się na liście czasopism punktowanych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. wydawcą jest Urząd Miejski w Chojnicach.