Członkowie komisji ds. ochrony środowiska wraz z ogrodnikiem miejskim Waldemarem Spichalskim oraz Jarosławem Rekowskim, dyrektorem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w środę 23 maja zapoznali się z obecnym stanem zagospodarowania Parku Tysiąclecia i Lasku Miejskiego. Dbałość o zieleń w parku określono jako należytą i staranną, mimo niedostatków kadry, jaką ma do dyspozycji ogrodnik miejski. – Od czerwca zlecam Miejskim Wodociągom koszenie rdestnicy kędzierzawej w parkowych stawach – informował Spichalski podczas wizji lokalnej. – Spółka miejska kupiła specjalistyczne urządzenie służące do tego celu, przeznaczone głównie do dbałości o stawy w obrębie oczyszczalni ścieków w Igłach, ale Miejskie Wodociągi stworzyło też ofertę usługową w tym zakresie, z czego skrzętnie skorzystamy.
Zupełnie inny widok radni zastali w Lasku Miejskim, gdzie w poszczególnych sektorach są usuwane wiatrołomy po sierpniowej nawałnicy. – Na bieżąco sprzedajemy pozyskane drewno. Planowanie gospodarki drzewnej na tym obszarze jest uzależnione od wskazań operatu leśnego, który będzie gotowy w tym roku – precyzował dyrektor Rekowski. – W nim będą określone parametry dotyczące nasadzeń – ilości, miejsc i wyboru gatunków spośród rodzimych odmian drzew występujących w naszej okolicy.
W drugiej części posiedzenia komisji, radni już w ratuszu omawiali sprawy bieżące. Tematem dyskusji był pakiet inwestycji związanych z uporządkowaniem gospodarki wodami opadowymi. Informacji na ten temat udzielał Jacek Domozych, dyrektor Wydziału Budowlano – Inwestycyjnego.