21 sierpnia odbyła się XXX sesja Rady Miejskiej w Chojnicach.
Na początku posiedzenia burmistrz Chojnic Arseniusz Finster zdał sprawozdanie z bieżących działań oraz relację dotyczącą usuwania skutków nawałnicy, która dokonała zniszczeń w regionie w nocy z 11 na 12 sierpnia br.
– Rozmiar strat w porównaniu do innych gmin jest znikomy – relacjonował burmistrz Finster. – 24 rodziny zgłosiły szkody po nawałnicy i zgłosiły się po pomoc finansową. Wypłacono ją już 11 rodzinom na kwotę 56 tys. zł, pozostałe wnioski są realizowane. Z puli pomocy rządowej jest jeszcze ok. 90 tys. zł. W Lasku Miejskim zniszczeniu uległo ok. 20 proc. drzewostanu, czyli około 1000 drzew oraz ucierpiał „Domek pod sosną”. Na Wzgórzu Ewangelickim zniszczonych zostało około 15% drzewostanu. W mieście zostały też uszkodzone: 6 lamp, 8 wiat przystankowych, zatarasowana była rzeka Struga Jarcewska, która jest już udrożniona. Ucierpiał też dach na bazylice, ale w niewielkim stopniu, jest on już naprawiony. ZZO w Nowym Dworze będzie przyjmować po nawałnicy bezpłatnie beton i azbest – materiały z rozbiórki budynków uszkodzonych przez wichurę. Chojnicki Bank Żywności w czasie weekendu 12 – 13.08 zorganizował zbiórkę żywności dla poszkodowanych, w tym czasie udało się pozyskać ok. 1600 kg produktów dla mieszkańców gminy Czersk i Kęsowo. Informacje o działaniach po przejściu nawałnicy przekazywał także Piotr Prondziński, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych.
Rada Miejska w Chojnicach udzieliła pomocy finansowej poszkodowanym gminom powiatu chojnickiego (gmina wiejska Chojnice, Brusy i Czersk) o łącznej wartości 150 tysięcy złotych. Radni dokonali też kolejnych zmian w budżecie, wynikających m.in. z przyznania dotacji unijnych na inwestycje.
Radni wyrazili zgodę na włączenie do obszaru Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nieruchomości zlokalizowanej przy ulicach 14 Lutego i Prochowej.
Kolejne uchwały dotyczyły nadania bądź zmian nazw ulic. Droga wewnętrzna zlokalizowana obok Wszechnicy Chojnickiej będzie nosić imię s. Adelgund Tumińskiej. Kolejna droga wewnętrzna, usytuowana na Osiedlu Leśnym otrzymała nazwę „Magnoliowa”. Ulica Janka Krasickiego została przemianowana na ul. Ignacego Krasickiego oraz w drugiej jej części – Franciszka Pabicha. Ul. Jedności Robotniczej została zmieniona na ul. Jedności.. Kolejną zmiana wynikająca z tzw. ustawy dekomunizacyjnej jest zmiana nazwy ul. Leona Kruczkowskiego na Kazimierza Kruczkowskiego. Radni zmienili nazwę ul. Czesława Wycecha na ul. Witolda Looka.
Kolejne uchwały dotyczyły zbycia nieruchomości. Radni dokonali także zmian w strukturze placówek oświatowych, powołując Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Chojnicach.