Po raz drugi w październiku (30.10) obradowała Rada Miejska w Chojnicach. Głównym punktem obrad było przyjęcie gminnego programu rewitalizacji miasta Chojnice. Ten dokument miał być przyjęty przez radnych już tydzień wcześniej, ale jego uchwalenie zostało przeniesione na kolejne posiedzenie RM, z uwagi na brak opinii komitetu ds. rewitalizacji miasta. W/w program został przyjęty jednogłośnie przez radnych.
W toku obrad radny Mariusz Brunka w imieniu klubu PChS złożył wniosek o podjęcie uchwały ws. działań zmierzających do sprowadzenia do Chojnic pomnika św. Jana Pawła II z francuskiego miasta Ploermel w Bretanii. Wniosek jednak nie zyskał większości i nie został przyjęty do realizacji Na kanwie tego wniosku radni przypomnieli także w dyskusji o poprzedniej inicjatywie sprzed kilkunastu lat. W 2004 roku został powołany komitet budowy pomnika Jana Pawła II, jednak ówczesna inicjatywa nie doczekała się realizacji. Zebrane wówczas pieniądze są nadal zdeponowane w banku.
Wśród zgłaszanych interpelacji pojawiły się dwie sugestie radnych, które mogą skutkować zmianami w budżetach miasta. Radny Andrzej Gąsiorowski wnioskował o zakup serwerów dla potrzeb miejskiego monitoringu. – Idea tego wniosku jest taka, by rozszerzyć obszar, gdzie zapis pracy kamer będzie rejestrowany – argumentował radny Gąsiorowski. Chodzi o możliwość m.in. skutecznego odszukania i wyciagnięcia konsekwencji wobec osób niszczących mienie lub popełniających inne wykroczenia. Radny Kazimierz Jaruszewski przypomniał o idei budowy muzeum polskiego żeglarstwa śródlądowego, które najpóźniej za pięć lat, na stulecie Klubu Żeglarskiego Chojnice, ma otworzyć swe podwoje w Charzykowach. Burmistrz Arseniusz Finster przypomniał o ustaleniach z zarządem LGR Morenka oraz marszałkiem województwa pomorskiego, iż na realizację tego przedsięwzięcia będą zdobywane fundusze zewnętrzne. – Przewiduję, że wójt gminy Chojnice czyli gospodarz terenu zaproponuje miastu i powiatowi współudział we wkładzie własnym do tej inwestycji.