26 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja 23. numeru Kwartalnika Chojnickiego. Najświeższy numer przynosi informacje zarówno o bieżących wydarzeniach. jak i historii. Niniejszy tom otwierają publikacje dotyczące wojskowości. Jacek Klajna – emerytowany oficer prześledził losy garnizonu chojnickiego na przestrzeni wieków. Obszerna jest „Kronika chojnicka”, odnotowano w niej spotkania z twórcami (Wojciechem Kaasem, Jakubem Małeckim, Sławomirem Koprem), naukowcami – prof. Piotrem Kostyło czy leśnikiem Jackiem Adamczewskim.
Na kolejnych stronach „Kwartalnika…” dwie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 7 – Patrycja Rudnik i Danuta Połom – dzielą się informacjami o ciekawym projekcie „Teatr wyłania się z ciemności”. Krzysztof Syngierski podjął się opisania 10 – letniej działalności Stowarzyszenia na rzecz Gminy Chojnice „Akolada”. Grzegorz Szlanga, dotąd znany jako reżyser teatralny, niedawno zadebiutował jako autor książek dla dzieci oraz jako entuzjasta biegania. Obie jego pasje znalazły odzwierciedlenie na łamach „Kwartalnika…” Miłośnicy historii lokalnej z chęcią sięgną po artykuł Andrzeja Górnowicza o historii Kolejowej Straży Pożarnej. Zbigniew Gierszewski przybliżył informacje i ciekawostki o Męcikale – turystycznej wsi w gminie Brusy. Zawartość najnowszego tomu „Kwartalnika Chojnickiego” wieńczy oficyna artystyczna a w niej – wspólne dzieła ojca i córki, Roberta i Liliany Niemczyków. Jak się okazuje, ojciec Robert ma zamiłowanie do odnawiania staroci, pozyskuje zatem m.in. żeliwne okna i odnawia je. Okna te są ramą dla obrazów na szkle kreowanych przez Liliannę.
„Kwartalnik Chojnicki” ukazuje się od początku 2012 roku, ma charakter pisma społeczno – kulturalnego. Najnowszy numer oraz archiwalne tomy są dostępne w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz biurze Promocji Regionu Chojnickiego.